Největší tuzemská telekomunikační společnost Telefónica chystá pod značkou dceřiné firmy Internethome nové tarify připojení k internetu. Chce se zaměřit hlavně na zákazníky na venkově.

Firmu Internethome budovala Telefónica od roku 2008 postupným skupováním regionálních poskytovatelů připojení. Nyní má společnost asi 75 000 zákazníků.

"Za čtyři týdny spustíme novou nabídku, která by měla pokrýt celé spektrum potřeb zákazníků v různých cenových úrovních," řekl HN ředitel Telefóniky pro strategii Felix Geyr, který má rozvoj Internethome na starosti.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Internethome nabídne podle Geyra nejnižší tarif s wi-fi připojením za částku pod 200 korun, hlavní tarif s rychlostí přenosu dat 20 megabitů za sekundu pod 300 korun a nejvyšší s rychlostí 75 megabitů za sekundu v optických sítích za cenu od 400 do 500 korun.

"Budeme mít i regionální nabídky. Můžeme tak upravit ceny i pro lidi, kteří nemají tak dobré příjmy. Nebo v oblastech, kde je vyšší konkurence, budou naše ceny nižší," doplnil Geyr.

V nejbližší době se chce firma soustředit na internetové připojení, zaměří se třeba na rozvoj využívání optických sítí. V budoucnu ale nabídne Internethome i volání a další služby z portfolia Telefóniky.

/Podrobnosti ve čtvrtečních Hospodářských novinách./

Čtěte více v Hospodářských novinách
Související