Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Vést účetnictví není jednoduché. Situaci nepřidávají ani nepřehledné a složité zákony, které se navíc často mění. Kromě hrozeb finančního úřadu a dalších státních orgánů české zákony přicházejí i s dalšími riziky, například v rovině trestního práva.

Nejprve se musíme dostat k tomu, o jaký trestný čin vlastně při nedodržování pravidel vedení účetnictví a nebo dokonce rovnou jeho falšování, jde. V trestním zákoníku je totiž tak trochu skryt pod názvem zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Netýká se totiž jen účetnictví jako takového, ale například rovněž takzvaného uvedení nepravdivých nebo hrubě zkreslených údajů v podkladech sloužících pro zápis do obchodního rejstříku, nadačního rejstříku, rejstříku obecně prospěšných společností nebo rejstříku společenství vlastníků jednotek anebo zamlčení podstatných skutečností v takových pokladech. Dopadá ještě na další případy.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.