Společnosti, které chtějí od státu získat podporu, by měly své projekty předložit do konce roku. Od příštího roku se totiž mají změnit pravidla pro poskytování regionální podpory investic. A zvláště pro velké firmy budou výrazně tvrdší.

„Apelujeme na investory, aby své záměry nosili co nejdříve. Intenzita regionální veřejné podpory se bude snižovat,“ říká mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Filip Matys. Podle stávajících podmínek  má být poslední podpora udělena v červnu příštího roku.

„Poslední záměry by měla agentura CzechInvest přijímat okolo ledna až února příštího roku. V případě dvoukolového řízení ještě mnohem dříve,“ doplňuje Matys.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku