Jak přijít o firmu specializující se na hnojiva a chemikálie? Majitele investičního holdingu Israel Corporation vyděsilo v neděli po obědě hned několik telefonátů od zaměstnanců i investorů.

Oznámili mu, že firma, jejímž je vlastníkem, ztratila ve 12.20 téměř 100 procent hodnoty akcií na izraelské burze. Samotný index trhu v Tel Avivu díky tomu okamžitě odepisoval 2,5 procenta.

Vše způsobil jediný člověk. Burzovní trader chtěl prodat akcie jiné společnosti, uklikl se a odepsal cenné papíry Israel Corporation. Hodnota akcie "jeho oběti" následně klesla ze 167 200 na 210 šekelů (šekel je izraelská měna).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku