Víte, co je to obsahová strategie? V podstatě jde o druh marketingové strategie, která je založena na tom, že obsah, který se snažíte zprostředkovat čtenářům a uživatelům (tedy potenciálním zákazníkům) – analýzy, rozhovory, recenze atd. – ještě zpestříte o další nadhodnotu, kterou zdarma nabízíte uživatelům internetu.

V posledních letech se tuto obsahovou strategii snaží využívat řada velkých firem, ale leckdy by mohla být přínosná i pro podnikatele či menší firmy. Pojďte se podívat na některé nástroje, které při jejím vytváření mohou pomoci.

Na obsahovou strategii se dá pohlížet z mnoha různých úhlů. Její efektivitu může být těžké vyhodnotit. Přesto z ní firma většinou profituje, a to přinejmenším v těchto směrech:

  • Lepší pozice ve vyhledávačích (SEO)
    Vytvořením různorodého obsahu umožní nalezení vašich webových stránek ve vyhledávačích lidem, kteří se o vaše produkty původně nezajímali. Zvyšujete tak povědomí nejen o své firmě a produktech, ale i o své značce a lákáte k sobě širší spektrum potenciálních zákazníků.
  • Pozice experta
    Další možností je vytváření odborného obsahu. Když se věnujete odbornějším tématům, dokazujete druhým, že danému oboru rozumíte. Posilujete tak důvěryhodnost své značky.

Lidé, kteří musí pravidelně vytvářet obsah, dříve či později narazí na jeden ze dvou problémů: buď píšou texty, které málokoho zajímají, nebo jim dojdou dobré nápady. Kde získat inspiraci?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.