Ideálním stavem, jak zajistit, aby na vás nepřišla daňová kontrola, je neúčtovat vůbec. Bohužel to si podnikatelé zpravidla dovolit nemohou a vést účetnictví musí. Tuto často neoblíbenou činnost jim však může usnadnit vhodné programové vybavení, kterého je na trhu řada. Při jeho výběru byste se neměli řídit jenom cenou, ale především dbát na to, aby účetní program vyhovoval potřebám vaší firmy.

Podnikatel živnostník si v zásadě může vystačit i bez speciálního programu, když si může vést účetnictví v tabulkovém procesoru Excel či jemu podobném.

tipy na on-line účetnictví

On-line účetnictví umožňuje přímý přístup k účetním údajům odkudkoli. Výhodou i nevýhodou je jednoduchá forma účetnictví.

Další jednoduchou variantou je využití tzv. on-line účetnictví, které nevyžaduje instalaci žádného speciálního účetního software, stačí pouze připojení k internetu. On-line účetnictví je možné v základní verzi využívat zdarma, což zpravidla obnáší omezený počet evidovaných dokladů, pouze základní účetní operace a omezený počet přístupů. Vyšší verze pak stojí řádově od několika set korun do jednoho tisíce za měsíc.

Výhodou je přímý přístup přes internet k potřebným informacím, aniž byste museli mít vše v počítači, přičemž tento on-line systém umí vše potřebné. Například vystavovat faktury, vedení pokladny, přehled o účetních reportech a daňových dokladech, nebo skladovou evidenci apod. Nemusíte také řešit zálohování a můžete svoje účetnictví sledovat i v mobilním telefonu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.