O dotace z programu Nová zelená úsporám je velký zájem. "Od pondělní desáté do šestnácté hodiny podalo žádost o dotaci z programu Nová zelená úsporám celkem 1213 zájemců. Celková suma žádostí činí 275 milionů korun," řekl mluvčí ministerstva životního prostředí Matyáš Vitík. Pondělí je přitom prvním dnem, kdy mohou zájemci o dotaci v první výzvě programu Nová zelená úsporám podávat své žádosti. Program je zaměřen zejména na podporu ekologického bydlení v rodinných domech.

Ministerstvo na podporu vyčlenilo miliardu korun, dalších 800 milionů plánuje přidat z emisních povolenek a od úřednické vlády v demisi má slíbenu jednu až dvě miliardy korun z prostředků státního podniku Lesy ČR.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.