Letos v červenci z čínských univerzit vyšlo 7 milionů absolventů, nejvíce v celé historii země. Místo oslavování rekordu čínská vláda ale bojuje s nespokojenými diplomanty - ještě v červnu téměř polovina z nich neměla práci. Navíc zaměstnání stále hledá až 200 tisíc absolventů z minulého roku.

Podle on-line magazínu Quartz čínští mikrobloggeři na síti Weibo letošní rok překřtili na "nejhorší rok pro absolventy v historii."

Výsledky loňského celonárodního průzkumu ukazují, že ve skupině absolventů ve věku 21 až 25 let je celých 16 procent nezaměstnaných.

Jen během poslední dekády se přitom počet čínských vysokoškoláků zčtyřnásobil. Čína celý vysokoškolský systém nasměřovala k výchově vzdělanějších a kvalifikovanějších zaměstnanců.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.