Sociální síť Twitter je pod rostoucím tlakem vlád, aby poskytovala privátní informace o svých uživatelích. Podle výroční zprávy Twitteru za prvních šest měsíců letošního roku ve srovnání s předešlým pololetím stoupl počet takových žádostí o 40 procent.

Na čele žebříčku žadatelů jsou Spojené státy, jejichž oficiální intervence tvoří tři čtvrtiny ze všech 1157 žádostí, které Twitter v prvním pololetí obdržel. Údaje Twitteru přitom nezahrnují žádosti amerických úřadů vznesené v rámci tajných programů na sledování internetu. O těch nesmí být vedena žádná veřejná statistika.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.