Banka ČSOB si nechá postavit druhou kancelářskou budovu vedle své centrály v pražských Radlicích. Do nové budovy přesune zaměstnance, kteří aktuálně pracují v různých budovách po Praze.

HN to včera potvrdila Kateřina Lejčarová z tiskového oddělení banky. Stěhování se podle ní dotkne řádově stovek zaměstnanců, mimo jiné těch ze sekce privátního bankovnictví a administrativy (tzv.back office). Ve hře je i stěhování zaměstnanců dceřiných společností banky, mezi které patří například ČSOB Leasing nebo stavební spořitelna.

„Stavba nové budovy by měla začít v roce 2015 a dokončení stavby je plánováno na začátek roku 2017. Nyní probíhá zpracování architektonické studie nové budovy ve variantách,“ informovala Lejčarová.

Banka by podle ní měla projekt vybrat v září. Následně bude vyhlášeno výběrové řízení na developera.

Několik developerů, které včera HN oslovily, již projevilo zájem se výběrového řízení účastnit. Potvrdila to jak společnost PSJ Invest, která stojí za energeticky úspornou centrálou Kooperativa pojišťovny v Praze, tak například developer HB Reavis.

První vlnou stěhování banka prošla v roce 2007, kdy do Radlic přestěhovala 2500 zaměstnanců. Budovu navrhl architekt Josef Pleskot a Pleskot patří mezi architekty, které ČSOB vyzvala k předložení architektonického návrhu na další budovu v Radlicích. Ta by měla být, stejně jako centrála z roku 2007, šetrná k životnímu prostředí.

Z centra Prahy v posledních letech odešly i ostatní banky. Naposledy Komerční banka loni přesídlila centrálu na pražské Stodůlky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru