České dráhy v úterý zažily velmi rychlou změnu vedení. Během jednoho zasedání skončilo staré představenstvo v čele s Petrem Žaludou. Bleskově vzniklo nové, které ihned zasedlo a ze svého středu vybralo nového generálního ředitele – tím se stal Dalibor Zelený.

O celou rychlou rošádu se postarali noví členové dozorčí rady, které jmenoval po svém nástupu ministr dopravy Zdeněk Žák. Proti takto rychlému řešení hlasovali tři členové dozorčí rady, kteří zastupují zaměstnance (a ministerstvo je tudíž měnit nemůže). "Chtěli jsme nejprve řešit ekonomiku a až na dalším zasedání příští týden případně měnit vedení. Teď už s tím ale nic dělat nejde," říká předseda Odborového sdružení železničářů a jeden z členů dozorčí rady Jaroslav Pejša.

Co říkáte rychlému průběhu jednání dozorčí rady?

My jako zástupci zaměstnanců (kromě Pejši jsou v devítičlenné dozorčí radě ještě dva odboráři - pozn. red.) jsme chtěli, aby se personální věci řešily až na plánovaném zasedání 5. srpna. Chtěli jsme zatím řešit jenom ekonomiku. Zvítězil ale názor zbytku dozorčí rady, která to chtěla řešit hned. Už se stalo a nyní je načase začít řešit ekonomické záležitosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru