Dalibor Zelený je jedním z mála lidí, který přežil ve vedení Českých drah více než jedno funkční období. Nyní se po deseti letech vrátil na post generálního ředitele ČD. 

Jeho tehdejší působení je s odstupem let spojováno především s podezřením, že uzavřel nevýhodný dodatek nákupní smlouvy na rychlovlaky Pendolino. Případ prošetřovala v roce 2006 policie, podezření se ale nakonec neprokázalo. A sám Zelený veškerá nařčení z toho, že dodatek smlouvy způsobil společnosti škody, odmítá.

Odboráři, a především ti u Českých drah, si s generálními řediteli příliš nenotují. Tehdejší šéf odborů Jaromír Dušek na Zeleného, který byl ředitelem ČD mezi lety 1998 a 2003, ovšem vzpomíná v dobrém. "Byl to jeden z nejvhodnějších lidí na takovou pozici, má velmi dobrou odbornou úroveň a podařila se mu spousta důležitých věcí," říká dnes Dušek. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jen několik hodin stačilo, aby se kompletně změnilo vedení Českých drah. Generálním ředitelem se stal Dalibor Zelený, kterému místo nabídl ministr dopravy Zdeněk Žák. Zelený se tak vrací do vedení ČD po deseti letech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.