Největší tuzemská banka ČSOB se rozhodla postavit další kancelářskou budovu vedle své centrály v pražských Radlicích. Podle informací HN do ní plánuje přestěhovat pražské zaměstnance, kteří zatím sídlí v jiných budovách v Praze.
HN to potvrdila Kateřina Lejčarová z tiskového oddělení banky. Stěhování se podle ní dotkne řádově stovek zaměstnanců, mimo jiné těch ze sekce privátního bankovnictví a administrativy (tzv. back office). Ve hře je i stěhování zaměstnanců dceřiných společností banky, mezi které patří například ČSOB Leasing nebo stavební spořitelna.

„Stavba nové budovy by měla začít v roce 2015 a dokončení stavby je plánováno na začátek roku 2017. Nyní probíhá zpracování architektonické studie nové budovy ve variantách,“ informovala Lejčarová.

Banka by podle ní měla projekt vybrat v září. Následně bude vyhlášeno výběrové řízení na developera.

Několik developerů, které HN oslovily, již projevilo zájem se výběrového řízení účastnit. Potvrdila to jak společnost PSJ Invest, která stojí za energeticky úspornou centrálou Kooperativa pojišťovny v Praze, tak developer HB Reavis.

„Pokud by ČSOB hledala partnera, který by pro ni projekt zrealizoval, je to pro nás zajímavé, ” uvedl mluvčí HB Reavis Ladislav Pavlík.

ČSOB nyní vlastní mimo jiné budovu na pražské Pankráci, kterou částečně pronajímá své dceřiné společnosti ČSOB Leasing. Není tedy vyloučeno, že tyto prostory prodá.

První vlnou stěhování banka prošla v roce 2007, kdy v Radlicích otevřela novou centrálu šetrnou k životnímu prostředí. Předtím prodala v centru Prahy své nemovitosti v hodnotě zhruba tří miliard korun a do Radlic přestěhovala 2500 zaměstnanců.

Tuto jednu z prvních „zelených“ administrativních budov v Česku navrhl architekt Josef Pleskot a postavila ji společnost Skanska. Pleskota již ČSOB vyzvala k předložení architektonického návrhu na dostavbu.

Z centra Prahy v posledních letech kvůli vysokým nákladům odešly i ostatní banky.Naposledy Komerční banka loni přesídlila centrálu na pražské Stodůlky. Navíc tím firmy řeší i výhodné investice do nemovitostí. 

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru