Podle zjištění týdeníku Ekonom mateřský podnik ČEZ k datu 1. října pohltí dceřinou firmu Teplárna Trmice, o měsíc později zanikne firma ČEZ Obnovitelné zdroje. ČEZ již nyní oba podniky stoprocentně vlastní, což fúzi významně zjednodušuje. Počet akcií mateřského podniku ani jejich nominální hodnota se touto transakcí nezmění.

Teplárna Trmice provozuje hlavní zdroj tepla pro Ústí nad Labem, za loňský rok utržila 1,7 miliardy korun a vytvořila čistý zisk 107 milionů korun. Naopak ČEZ Obnovitelné zdroje jsou dnes téměř „prázdnou schránkou“.

Její majetek, tvořený hlavně malými vodními elektrárnami a podíly ve firmách vlastnících solární a větrné elektrárny, převzal loni v podzimních měsících uzavřený podílový fond ČEZ OZ. Dceřiná firma ČEZ Obnovitelné zdroje měla dál na starosti provozování těchto zařízení. „Provoz všech výroben elektřiny z obnovitelných zdrojů tak nyní přebírá přímo ČEZ,“ uvedl mluvčí společnosti Ladislav Kříž.

Vedení ČEZ již provedlo několik opatření, jež mají vést ke zjednodušení struktury energetické skupiny i snížení nákladů. Letos v lednu zahájila činnost firma ČEZ Korporátní služby, jež má na starosti účetnictví, správu majetku či personalistiku.

Na počátku července došlo ke sloučení firmy ČEZ Měření se společností ČEZ Distribuční služby, k datu 1. listopadu potká stejný osud firmu ČEZ Logistika. „Organizační změny zahrnují zjednodušení řídicích struktur, spojování a rušení duplicit a optimalizaci nákladů servisních činností. Celkové úspory nákladů přesáhnou půl miliardy korun ročně,“ zmínil mluvčí Ladislav Kříž.

Jediná společnost tak bude mít na starosti servis distribuční soustavy, odstraňování poruch i odečty spotřeby. Ve společnosti ČEZ Distribuční služby je zaměstnáno více než 2800 lidí, centrála se nachází v Hradci Králové.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru