Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Počet konkurzů i insolvenčních návrhů v Česku i nadále stoupá. Potvrzují to čísla společnosti Creditreform za první pololetí 2013. Počet konkurzů meziročně vzrostl o 19 procent na 1098, u živnostníků to bylo více než dvojnásobně - o 40 procent na 360.

U insolvenčních návrhů celkový počet za první pololetí roku 2013 se meziročně zvýšil o 12 procent. Růst insolvenčních návrhů přetrvává, ale dynamika je oproti minulým letům výrazně nižší. Loni pololetní nárůst insolvenčních návrhů dosahoval 36 procent, předloni dokonce 56 procent.

Počet insolvenčních návrhů u firem a podnikatelů vzrostl za prvních šest měsíců téměř o třetinu. Hlavní příčinou tohoto růstu je zvýšení počtu insolvencí nepodnikajících živnostníků, kdy soudy vykazují v rámci firem i živnostenské firmy, které mají IČ a současně žádají o oddlužení.

Nárůst insolvenčních návrhů u této skupiny je téměř dvojnásobný, zatímco u obchodních společností činí pokles dvě procenta.

Podání insolvenčního návrhu je jedním z řešení situace, kdy se firma nebo podnikatel ocitne ve finančních problémech nebo naopak má pohledávky vůči obchodnímu partnerovi.

Jak ale při podání insolvenčního návrhu postupovat a v jakých případech ho lze využít, se můžete dočíst na tomto místě.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.