Příliš neváhá, když může některou ze společností v holdingu Student Agency označit jako jedničku na trhu. Pětatřicetiletá manažerka Martina Blahová se o úspěchy Jančurových firem velkou měrou zasloužila, ač není vidět zdaleka tolik jako jejich majitel.

Radim Jančura před časem řekl, že nakupovat autobusy po desítkách pro něj není žádný problém. Jsou banky skutečně tak ochotné vám půjčovat?

Ono to tak nadnesené není, ročně nakupujeme kolem dvaceti autobusů. Banky dokážeme přesvědčit, že naše linky jsou zajímavý byznys. Naopak ze strany bank je snaha nám na autobusy půjčit. Máme je většinou na pětiletý leasing.

Nestala se pro vás někdy zadluženost problémem?

Ne, Radim Jančura nechává všechny peníze ve firmě, což dělá málokterý majitel v téhle zemi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru