Podle statistik serveru hypoindex.cz, který dlouhodobě sleduje objemy v tuzemsku poskytovaných hypoték a vývoj průměrných úrokových sazeb, tuzemské banky v letošním červnu poskytly 10613 hypoték v celkovém objemu 17,3 miliardy korun.

Průměrná výše úvěru tedy činila 1 626 826 korun. Po květnových 16 miliardách se opět jedná o vysoce nadprůměrný výsledek a historicky jde o druhou největší sumu poskytnutých hypoték. Rekordní zápis si stále udržuje červen 2007 – tehdy to bylo 18,7 miliardy korun. Celková suma sjednaných hypoték za první pololetí činí 74,3 miliardy korun a i v tomto případě se jedná o druhý nejvyšší výsledek dosavadní historie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.