Na jaře společnost Telefónica fyzicky spustila další kolo odkupu dvou procent vlastních akcií. Od té doby prostřednictvím obchodníka je na trhu k vidění každý obchodní den.

Tento týden ve čtvrtek 18. července uskutečnila v počtu nakoupených akcií vůbec druhý největší nákup, když získala celkem 75 565 vlastních akcií. Do čtvrtka tak již získala celkem přes 3,293 mil. vlastních akcií, resp. tedy 51,13 % z 6,44 mil. akcií, které má podle rozhodnutí představenstva společnosti letos nakoupit.

Pokud by odkup probíhal v průměru obdobným tempem, můžeme očekávat jeho dokončení zhruba ke konci listopadu.

Objem vynaložených prostředků dosáhl zhruba 961 mil. Kč, resp. průměrná kupní cena činí necelých 292 Kč. Oproti loňskému odkupu, kdy průměrná cena dosáhla 385 Kč, jsou tak letošní nákupy pro společnost zatím o více než 24 procent levnější.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru