Spíše než vrcholovým manažerem se cítí být řemeslníkem, který moc dobře ví, co prodává. "Nejsem úředník. Radši dělám rukama, vyčistím si takovou prací hlavu. Všechny nové věci si tak na letadlech dělám sám. Rok to zkouším, až pak to dám do sériové výroby a jdu zase dál," říká šéf jedné z největších českých i evropských firem vyrábějících ultralehká letadla Jiří Tlustý.

Firmu zakládal ve svých třiadvaceti letech. "Táta létal jako dopravní pilot u ČSA. Po vojně v Čáslavi jsem se vyučil leteckým mechanikem v Aeru Vodochody, už tam jsem s partičkou nadšenců na černo stavěl motorová rogala a létal s nimi. To byl zhruba rok 1987. Policisté nás honili po polích, brali nám vrtule, vyslýchali nás, co jsme kde fotili...," říká s odstupem větším než dvacet let.

"Pak přišla revoluce a my začali rogala stavět oficiálně. Byla to dost hektická doba, ne vždy úplně lehká. Na živnostenský list se u okénka čekalo 15 vteřin a stál 100 korun, to šlo jak na běžícím páse. Účetnictví jsem začal dělat až rok po nastartování výroby, to se tehdy neřešilo vůbec," říká Jiří Tlustý pro IHNED.cz. Dnes má 100 zaměstnanců a obrat převyšující sto milionů korun.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?