Spíše než vrcholovým manažerem se cítí být řemeslníkem, který moc dobře ví, co prodává. "Nejsem úředník. Radši dělám rukama, vyčistím si takovou prací hlavu. Všechny nové věci si tak na letadlech dělám sám. Rok to zkouším, až pak to dám do sériové výroby a jdu zase dál," říká šéf jedné z největších českých i evropských firem vyrábějících ultralehká letadla Jiří Tlustý.

Firmu zakládal ve svých třiadvaceti letech. "Táta létal jako dopravní pilot u ČSA. Po vojně v Čáslavi jsem se vyučil leteckým mechanikem v Aeru Vodochody, už tam jsem s partičkou nadšenců na černo stavěl motorová rogala a létal s nimi. To byl zhruba rok 1987. Policisté nás honili po polích, brali nám vrtule, vyslýchali nás, co jsme kde fotili...," říká s odstupem větším než dvacet let.

"Pak přišla revoluce a my začali rogala stavět oficiálně. Byla to dost hektická doba, ne vždy úplně lehká. Na živnostenský list se u okénka čekalo 15 vteřin a stál 100 korun, to šlo jak na běžícím páse. Účetnictví jsem začal dělat až rok po nastartování výroby, to se tehdy neřešilo vůbec," říká Jiří Tlustý pro IHNED.cz. Dnes má 100 zaměstnanců a obrat převyšující sto milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku