Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

09:30 TK k publikaci čísel, statistik a výpočtů s názvem Šest let elektronického mýta v České republice.

11:00 TK společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech k výsledkům výroby v nošovickém závodě za první pololetí 2013.

Bukurešť (Rumunsko) Zástupci Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu mají zahájit návštěvu Rumunska kvůli jednáním o nové dohodě o finanční pomoci této zemi.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová na návštěvě v Litvě. Je to její první návštěva země od jejího jmenování do čela fondu v červenci 2011.

New York (USA) 13:00 Americký finanční ústav Bank of America zveřejní hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí.

Washington (USA) 16:00 Šéf americké centrální banky Ben Bernanke vystoupí ve výboru Sněmovny reprezentanů s pololetním hodnocením americké ekonomiky a měnové politiky.

Washington (USA) 20:00 Americká centrální banka (Fed) zveřejní pravidelnou situační zprávu o vývoji ekonomiky, takzvanou Béžovou knihu.

San Francisco (USA) 22:00 Americká společnost International Business Machines (IBM) a výrobce počítačových čipů Intel, zveřejní hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí.

Úrokové sazby na rekordu

Průměrná úroková sazba hypoték v červnu dále klesla na 2,95 procenta, a dostala se tak opět nejnižší hodnotu za dobu sledování ukazatele. Předchozí minimum bylo v květnu, kdy byla průměrná sazba 2,96 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.

Obce budou regulovat hazard?

Úřednická vláda Jiřího Rusnoka souhlasí s novelou loterijního zákona, kterou připravil exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Řekl to předseda vlády Rusnok. Novela má umožnit obcím, aby na svém území regulovaly hazardní hry. O novele rozhodne parlament.

Problémy automobilky Daimler

Některé nové vozy značky Mercedes od německé automobilky Daimler se kvůli zakázanému chladivu v klimatizačních systémech nemohou v Evropské unii prodávat ani registrovat. Uvedla to Evropská komise jako výsledek své předběžné analýzy. Rozhodnutí Francie zablokovat prodej většiny vozů Mercedes na jejím území tak může být podle komise legální.

Lagardeová: Centrální banky musí rušit podporu opatrně

"Nekonvenční měnová opatření, o nichž rozhodly americké Federální rezervy, Bank of England, Evropská centrální banka a Bank of Japan, mají dopady na kapitálové toky. Ústup od těchto opatření musí být postupný a opatrný," řekla šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová při návštěvě Bukurešti.

Aircraft Industries marně shání dělníky

Výrobce letadel Aircraft Industries z Kunovic na Uherskohradišťsku, který patří k největším zaměstnavatelům ve Zlínském kraji, marně shání kvalifikované zaměstnance do dělnických, ale i technických profesí. Je to skutečně velký problém, který firma vnímá poslední dva roky, řekla novinářům její generální ředitelka Ilona Plšková.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru