Novela zákona, která pomůže chránit spotřebitele mobilních služeb, se může vymstít menším telekomunikačním firmám. Bude se totiž vztahovat i na firemní zákazníky a veškeré pevné linky.

Dvouleté smlouvy, jimiž operátoři uvazují zákazníky, bude možné vypovědět jen za cenu pětiny z paušálů zbývajících do konce úvazku. Týká se to ale i například firem, jimž dodavatel vybuduje přípojku optické sítě. Její náklady se přitom mohou vyšplhat až do milionů korun.

„Jsem přesvědčen, že novela zákona povede k výraznému zdražení služeb pevných elektronických komunikací,“ říká jednatel společnosti ha-vel internet Pavel Halfar. Upozorňuje přitom na vysoké investice do pevných přípojek v porovnání s mobilními službami. „Tržní ceny se dnes pohybují mezi deseti- a dvacetiprocentní marží. Pokud dostaneme jen pětinu nasmlouvaného plnění, je to pro nás ztrátové,“ tvrdí Halfar. Možné riziko pro menší hráče potvrzuje i Aleš Zeman z Dial Telecomu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru