Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Nový občanský zákoník (NOZ) kromě terminologických změn přinese i řadu věcných změn (např. „stavba bude nově součástí pozemku“) a upraveno bude i samotné zdanění převodu nemovitostí.

Tato problematika bude upravena novým zákonem o dani z nabytí nemovitých věcí, který by měl být účinný stejně jako NOZ od 1. ledna 2014 (i když legislativní vývoj nelze spolehlivě odhadnout).

Daň dědická a darovací bude nově převedena pod zákon o daních z příjmů a stávající zákon o dani dědické, darovací a dani z převodu nemovitostí bude zrušen. Jaký to bude mít dopad na poplatníky a jaké konkrétní změny mohou v rámci zdanění nemovitostí očekávat? Celý článek čtěte ZDE.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.