Dokumentarista Chris Barrett s nasazenými Google Glass zachytil při toulkách na ulicemi amerického New Jersey během oslav Dne nezávislosti náhodou bitku a policejní zásah. Co je na tom překvapivého? Jde o vůbec první incident podobného typu natočený na hi-tech brýle.

 

Je samozřejmě otázka, zda by podobné video nevzniklo i v momentu, že by měl dostatek odvahy a namířil aktérům do očí mobilní telefon, ale to je právě ono! Ne každý má na takový kousek dost kuráže, telefon by mohl skončit třeba pod něčí podrážkou. Z videa je přitom patrné, že většina účastníků ani nepostřehla, že na ně míří nenápadná kamera. Kromě skvělé zprávy pro propagátory občanské žurnalistitiky tak rázem přibyla i další munice pro ochránce práva na ochranu soukromí.

 

 

Connor Simpson z The Atlantic Wire je přesvědčen, že tento incident bude mít dalekosáhlé následky. Co přesně první nahraná rvačka znamená pro americkou (potažmo světovou) společnost? O tom píše v článku, na nějž odkázal Rodney Gibbs (‏@rgibbs).

 

"Je to dobrý den, když mám šanci otestovat aplikaci pro (Google) Glass, která ovládá (elektromobil) Tesla," napsal na Twitter technologický bloger Robert Scoble (‏@Scobleizer). Mít možnost v jakémkoliv momentu přenastavit vnitřní teplotu, zapnout světla nebo nabíjení baterie, případně s rošťáckým úsměvem zatroubit zpovzdálí na stařenku procházející kolem prázdného, zaparkovaného auta? No, proč ne.

 

Užitečnější pro obyčejného řidiče možná bude momentálně jiný kus technologie, který v pondělí představila firma Garmin. Jde o miniaturní projektor, který umí promítat displej smartphonu (se zapnutou autonavigací) přímo na čelní sklo.

 

Ten den mimochodem slavili svátek všichni příznivci konspiračních teorií, kteří si připomněli 66. výročí od údajné havárie létajícího talíře u nevadského Roswellu. A nebyl by to Google, kdyby takový den neoslavil nějakým výjimečným doodlem (tedy kreativním uctěním události). Místo zírání na klasické logo si tak návštěvníci vyhledávače mohli zahrát povedenou adventuru, v níž se v kůži mimozemského "trosečníka" snažili najít na farmě všechny části létajícího talíře. Na Twitteru na doodle upozornil přímo šéf Google Doodle sekce Ryan Germick (@ryangermick) a pravděpodobně tím snížil celosvětovou produktivitu práce o několik jednotek procent.

 

Jak nakonec upozornil uživatel Oblong Robber (‏@OblongRobber) "Díky Googlu právě trenduje tvrzení 'Přestaň si hrát se svým ufonem.'"

 

Související