Jiří Balvín nemá možnost změnit rozhodnutí, které minulý týden učinila ministryně kultury v demisi Alena Hanáková (TOP 09). Rozhodla, že dům na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí nemá mít památkovou ochranu, a může se tedy zbourat.

"Ve stejné věci je to již druhé stejné rozhodnutí, a já tedy mám možnost jen se seznámit s podrobnostmi, nikoliv rozhodnutí měnit," řekl Balvín v on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz.

Nechá tak alespoň přezkoumat výběr ředitele Národní galerie. O jmenování historika umění Jiřího Fajta rozhodla Hanáková v pátek. "Vzhledem k tomu, že nebylo vyhlášeno veřejné výběrové řízení na ředitele NG, tak se musím s tímto rozhodnutím detailně seznámit a případně jej přezkoumat," tvrdí Balvín.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.