Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens investoval 60 milionů eur v Egyptě do nového výrobního závodu. Provoz by měl začít v srpnu. Ani úterní převrat a nejasná politická situace v Egyptě by podle středečního vyjádření firmy neměly start nového závodu ohrozit.

Průmyslová zóna, kde znojemská firma novou továrnu vystavěla, sice leží nedalo od Káhiry, situace v okolí je ale údajně klidná. 

"Naši místní zaměstnanci nadále standardně plní pracovní úkoly související se zprovozňováním výrobní linky a v tuto chvíli nevnímáme ani riziko zpoždění nájezdu linky plánovaného v průběhu tohoto čtvrtletí," uvedl generální ředitel Pegas Nonwovens František Řezáč. 

Firma uvedla, že situaci dál monitoruje a pro případ další eskalace napětí v zemi má připraveno několik scénářů, včetně zajištění zvýšené bezpečnosti výrobní technologie a možné evakuace českých zaměstnanců, kteří v Egyptě rozjezd linky řídí.

"Doufáme však, že se situace brzy uklidní a k podobným krokům tak nebudeme muset přistoupit," doplnil Řezáč.

Investici v neklidném Egyptě chystala firma už před arabským jarem. Nyní je stavba závodu ve finální fázi. Jak řekl Řezáč v nedávném rozhovoru pro IHNED.cz, celá investice je pojištěná i proti politickým rizikům. 

"Bezpečnostní rizika vnímáme jako velmi nízká. Přes určitou nestabilitu je Egypt stále investičně velmi atraktivní zemí a veškerá infrastruktura včetně úřadů funguje naprosto bez problémů. Kromě toho celá naše investice je pojištěná u EGAP proti politickým rizikům," řekl v květnu Řezáč v rozhovoru pro IHNED.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.