Průměrné úrokové sazby hypoték v květnu prolomily 3procentní hranici a dosáhly na další historická minima. Hodnota indexu GOFI70, který měří průměrnou nabídkovou úrokovou sazbu hypoték do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti (LTV), v květnu dosáhl hodnoty 2,97 % a na tomto čísle zůstal i v průběhu června.

Podobný trend vykazují také další sledované kategorie. Index GOF85 klesl o pouhou setinu procentního bodu na 3,09 %. Index stoprocentních hypoték (úvěrů poskytovaných na plnou zástavní hodnotu) v červnu zastavil na 4,26 %. Jedinou výjimkou jsou variabilní úrokové sazby (index GOFI VAR 70), které meziměsíčně klesly o 7 setin procentního bodu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.