06 jelinek stransky R25 2013

Petr Honzejk - komentátor, Hospodářské noviny

Původně jsem se bál, že mi střecha padne na hlavu. Nepadá. První den jsem se bál, že ohluchnu. Je ticho. Na rozdíl od newsroomu na Letné mi není vedro. I dýchat najednou můžu. Před stěhováním jsem požadoval notebook a zjišťoval, jak jsou na tom s wifi v okolních hospodách. Obojí budu využívat méně, než jsem si myslel. Mnohem méně. Původní vtípek "to je prostor tak na koncert Lucie" zůstává v platnosti. Ovšem s doplněním, že je to i skvěle místo na práci.

 

MaM 2 sochor
Pavla Francová - editorka, iHNed.cz

 Hluk a chaos? Ani jedna z hlavních obav z nového newsroomu v Karlíně se nevyplnila. Naopak - odzvučení funguje dokonce tak dobře, že skoro neslyším ani to, co by se hodilo. Jinak je to tu fajn: spousta světla, místa... A i to potkávání s ostatními už docela funguje. Jen trochu doladit nastavení teploty a bude to báječné!

Erik TaberyErik Tabery - šéfredaktor, Respekt

 Každé stěhování s sebou přináší změnu, Respekt jsem zažil už na třech adresách, ale tady je změna největší. Jsme tu více propojení s celým vydavatelským domem, ale jen v takové míře, že to beru jako výhodu. Je to krásný prostor, který mnohé svou velikostí překvapí až vyděsí. Ale většinou jen do té chvíle, než vstoupí dovnitř. Neznám dokonalý pracovní prostor, takže i tento má své nedostatky, ale zatím si myslím, že klady převažují a jak se bavím s lidmi, nejsem v tom názoru sám. Myslím, že vydavatelství pomůže, když se tu potkáváte s lidmi jako je Jindřich Šídlo, Petr Honzejk či Robert Břešťan a zároveň s lidmi, kteří nejsou veřejnosti známí (z výroby, distribuce, marketingu...), ale vydavatelství na jejich pracovitosti stojí.  

Ján SimkaničJan Cibulka - datový žurnalista

Nový newsroom má styl, kolegové jsou na dosah a nápady tak pěkně kvasí. Klasický redakční kravál se vlivem množství lidí a vysokého stropu proměnil v bílý šum, u kterého se pracuje líp. Horší je to po práci, hospody v okolí jsou fajn, ale Prašivku na Letné nenahradí.

Ján Simkanič

Adam Javůrek - editor inovací

Je super, že teď nejsme rozstrkaní po temných zákoutích pětipatrové budovy. S některými lidmi se člověk za půl roku ani jednou nepotkal. Teď mám všechny kolegy víc po ruce. Je otázka, jestli je to dobrá zpráva i pro ně. :)

 

Ján SimkaničMarta Ošmerová - stážistka, iHNed.cz

V novém newsroomu se mi moc líbí. Jsou tu všichni na jednom místě, takže když potřebuju s něčím poradit, snadno tu někoho najdu. Navíc akusticky je to tu vyřešeno skvěle. Je sice slyšet určitý šum a ruch, ale na natolik, aby mě to omezovalo v mé práci. Akorát ta klimatizace občas chladí až moc.

 

Ján SimkaničJan Boček - datový žurnalista, Brňan

Pan Bakala si mě koupil prostě tím, že mi v novém newsroomu dal vlastní židli. To jsem zatím nikde neměl, takže žádné problémy neshledávám. Navíc mám jako jediný zaměstnanec Economie i vlastní počasí - když venku svítí slunce, svítí i na mě; když venku prší, na mě kape. Na Brno dobrý!

Související