Společnost Gascontrol Power stáhla svou nabídku na koupi černouhelné elektrárny Dětmarovice. Původně nabízená cena 1,3 miliardy korun je nyní podle Gascontrolu příliš vysoká.

"Díky zhoršující se situaci na energetickém trhu nechtěly banky akvizici financovat," říká k tomu pro HN mluvčí společnosti Jana Dronská s tím, že firma by jinak zájem stále měla.

"Obdrželi jsme od firmy Gascontrol dopis, ve kterém nám oznamují, že v tuto chvíli nejsou schopni uskutečnit koupi elektrárny Dětmarovice," řekla k tomu mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová.

Pokud se podle Půlpánové nyní objeví jiný kupec se zajímavou nabídkou, firma to jistě zváží. "Již ale nejsme vázáni žádnými limity, ani časovými. V poslední době se navíc výrazně změnily podmínky na evropském trhu, které nyní nahrávají provozování černouhelných elektráren," tvrdí ČEZ v tiskovém prohlášení.

"Za posledních šest měsíců se situace na trhu s elektřinou výrazně změnila. Hodnota Dětmarovic od té doby klesla o 300 až 350 milionů korun," říká k tématu miliardář Petr Paukner, spoluvlastník Gascontrol Power.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru