Bude to vlastně výhodnější pro všechny. Pražský dopravní podnik ušetří na jízdenkách kupovaných přes mobilní aplikaci, protože bude svému poskytovateli platit výrazně nižší provizi než u známých SMS jízdenek. A cestující zase ušetří poplatek za esemesku, který platil svému operátorovi.

Nákup jízdenek přes smartphone chce pražský dopravce pomocí masivní kampaně nabízet hlavně zahraničním turistům, kteří si SMS jízdenky koupit nemůžou a s klasickými automaty na papírové lístky měli potíže. Reklama se objeví v turistických bedekrech, vidět bude i v hotelech.

Předpoklad, že nová služba může přinést i vyšší třžby, se zatím dopravce zdráhá komentovat. "Řekněme, že spíše jdeme s trendem," vysvětlil šéf dopravního podniku Milan Křístek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.