Vrátit se po třech letech do čela ministerstva vnitra musí být pro Martina Pecinu hodně přitažlivé. Kvůli tomu, aby mohl zasednout v nově se rodícím kabinetu Zemanova premiéra Jiřího Rusnoka, dokonce Pecina doslova na poslední chvíli obětoval povýšení v průmyslovém holdingu ve Vítkovicích.

Od pondělka se totiž Pecina měl přesunout z pozice šéfa jedné z klíčových dceřiných firem do funkce obchodního ředitele celého holdingu Vítkovice Machinery Group.

"Počítali jsme s tím, že Martin Pecina k 30. červnu odejde z vedení Vítkovice Power Engineering a plynule přejde od 1. července na post obchodního šéfa skupiny," potvrdila pro IHNED.cz Eva Kijonková, mluvčí vítkovického konglomerátu, který patří ostravskému miliardáři Janu Světlíkovi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.