Automobilový nacionalismus dosáhl v Česku nové úrovně. Mezi desítkou nejprodávanějších aut v zemi bylo v květnu všech sedm modelů Škody Auto a té sekunduje Hyundai. Daří se všem třem modelům, které korejská automobilka vyrábí v Česku.

Taková dominance tuzemských výrobců je v Evropě běžná u zemí se silnou automobilovou produkcí. Česko se ale přesto liší.

Na rozdíl od Německa či Francie nemá širokou škálu domácích značek a z toho vyplývající rozmanitou nabídku modelů. Liší se i v tom, že řada německých či francouzských vozů se ve skutečnosti vyrábí v dalších zemích. Výroba se kvůli nákladům na pracovní sílu přesouvá do Španělska, východní Evropy nebo Turecka. Jediným vozem Škody Auto, který se v Česku nevyrábí, zůstává pouze minivůz Citigo, jenž se dováží z Bratislavy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.