Lounská vagonka Legios získala zakázku na dodávku cisternových vozů pro tureckou rafinerskou společnost Tüpras za více než 600 milionů korun.

V první etapě jde o dodávku 100 cisteren, část z nich Legios dodá v létě letošního roku, část začátkem příštího roku. Součástí kontraktu je i opce na dodávku dalších vagonů.

"Po dvou letech upevňujeme naše významné postavení na rostoucím tureckém trhu další zakázkou," uvedl generální ředitel Legiosu Radek Rybáček. V druhé etapě má firma do poloviny roku 2014 dodat dalších 200 cisternových vozů.

Společnost Tüpras je největší rafinerskou společností v Turecku. V roce 2011 Legios Turkům dodal 72 cisternových vozů a stal se tak prvním dovozcem nových nákladních vozů na turecký trh.

Legios navázal na bohatou strojírenskou tradici výroby a opravy železničních vozidel, která v Lounech započala již v roce 1879.

Firma používá název Legios od roku 2010. Předtím používal tradiční, ale pro cizince obtížně vyslovitelnou zkratku Lostr, tedy Lounské strojírny.

Firma začala v roce 1998 vyrábět nákladní vagony, předtím různá drážní vozidla jen opravovala. Firma má čtyři výrobní závody; v Lounech, Českých Velenicích, Horním Slavkově a Nymburku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru