„Jde o největší evropské dodavatele, a sice španělskou společnost Indra a francouzský Thales,“ uvedl exkluzivně pro týdeník Ekonom Jan Klas, generální ředitel ŘLP.

Tendr proběhl formou soutěžního dialogu, což není podle Klase tradiční jednoduchá forma už proto, že zadat všechny nezbytné parametry bylo náročné. Specifikace pro nový systém totiž zahrnuje téměř tři tisíce uživatelských požadavků.

„V současné době jsme ve finále. Máme hotovou finální specifikaci, kterou jsme předali oběma firmám. Ty nám své nabídky předají do konce července,“ upřesnil generální ředitel ŘLP. Pro týdeník Ekonom odhadl, že do konce září nabídky vedení ŘLP vyhodnotí a oznámí výsledek. Zásadní pro výběr bude termín dodání, cena a samotné splnění uživatelských požadavků.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru