Americká společnost Apple představil v pondělí řadu novinek. Nyní na ně láká v reklamě, ve které "hraje" i pražský Karlův most.

Jak upozornil Michal Žďánský na svém blogu, v nové reklamní kampani amerického technologického gigantu hraje i Praha. Jedná se přitom o první reklamu, která nenabízí jeden konkrétní produkt, ale propaguje značku Apple jako takovou. 

Reklamní spot se záběrem zamilovaného páru na Karlově mostu se nyní vysílá v USA. 

Tady se můžete podívat na reklamu Applu s Prahou ve vedlejší roli. 

Novinky, které Apple na začátku tohoto týdne představil, odborníky ovšem úplně nenadchly. Místo překvapivých a jedinečných novinek společnost spíš dohání ostatní. A představila spíš jen vylepšení stávajících funkcí, nebo novinky inspirované u konkurence. 

V posledních měsících se Applu přestává dařit tak, jak tomu bylo téměř zvykem. Místo toho hlavně jihokorejský Samsung rychle nabírá síly a vytlačuje amerického konkurenta. 

Obě společnosti spolu vedou od dubna 2011 řadu právních sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými mobilními telefony a počítačovými tablety. Právní bitvu odstartoval Apple, když obvinil Samsung, že "otrocky" kopíruje jeho přístroje iPhone a iPad. Samsung na to reagoval žalobami na Apple.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru