V call centrech v Česku pracuje deset tisíc lidí, firmy za telemarketing utratí čtyři miliardy korun ročně. K dispozici mají čtyři miliony kontaktů, což je asi třetina všech SIM karet v Česku.

Operátoři call centra Atento, největšího u nás, za rok provolají 11 milionů minut.

I do tohoto oboru pronikají nové technologie, například software pro analýzu řeči.

Jak se daří v časech krize byznysu, na který se mnozí dívají skrz prsty? Rozhovor pro IHNED.cz poskytl Petr Chvátal, ředitel společnosti Atento pro Českou republiku.

Call centra hodně lidí vnímá poměrně negativně, že obtěžují hovory a na druhou stranu práce v nich je docela "peklo". Jak to vidíte jako ředitel největšího call centra v Česku?

Kritiku na obtěžující volání samozřejmě vnímám. Postižen tím, že v té oblasti pracuji, to pro sebe přirovnávám k tomu, že vám někdo zazvoní u dveří. Buď si s ním chcete povídat, nebo nechcete. Když nechcete zvednout telefon, tak ho nezvednete. Ve chvíli, kdy zákazník řekne "děkuji, nechci", má operátor jasné instrukce pokládat hovor. To by mělo obtěžování co nejvíc eliminovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnost Atento je největší call centrum nejen v ČR, ale celé střední Evropě. Prodávat po telefonu je teď těžší, objem hovorů ale roste. Jak se daří firmě, kterou loni prodala španělská Telefónica za miliardu eur?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.