Na podporu malých a středních podniků a živnostníků postižených povodněmi připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) sérii opatření v objemu 400 milionů korun. Částka může být ještě navýšena. "Připravili jsme program na rychlé poskytnutí peněz menším firmám, abychom jim pomohli zvládnout toto kritické období a znovu nastartovat podnikání," uvedl ministr průmyslu Martin Kuba (ODS).

Jedním z největších problémů po minulých povodních totiž podle něj bylo, že živnostníci a malé podniky museli ukončit svou činnost z důvodu výpadku příjmů a nedostatku prostředků na rychlou obnovu provozu. Aby tomu tak nebylo i letos, poskytne ministerstvo dotace na obnovu zničeného majetku, zvýhodnění úvěrů a záruky za úvěry na obnovu provozu a zásob.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku