Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Praha - 12:30 Ministr dopravy Zbyňka Stanjury oznámí první odhady povodňových škod na dopravní infrastruktuře. Představí také pracovní tým pro obnovu postižených území a pokyny pro žadatele o finanční pomoc na odstraňování škod po povodních.

Praha - 14:00 Ministr průmyslu a obchodu Martina Kuby představí opatření na pomoc živnostníkům a firmám postiženým aktuálními povodněmi.

Praha - Český statistický úřad zveřejní výsledky stavebnictví a průmyslu za duben 2013.

Atény - 11:00 Zpřesněná zpráva o vývoji HDP Řecka za první čtvrtletí.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Cena ropy vzrostla. Díky úrokové sazbě ECB

Světové ceny ropy ve čtvrtek během dopoledního obchodování na Wall Street vzrostly a barel severomořské ropy Brent zdražil o více než půl dolaru. Trhy tak reagovaly na čtvrteční vyjádření Evropské centrální banky, že bude pokračovat v uvolněné měnové politice.

Americké domácnosti zbohatly. Díky stoupajícím cenám domů

Hodnota čistého majetku domácností ve Spojených státech v prvním čtvrtletí stoupla o tři biliony dolarů na rekordních 70,3 bilionu dolarů (tedy v přepočtu téměř 1,4 biliardy Kč) díky růstu na akciových trzích a stoupajícím cenám domů. Oznámila to ve čtvrtek americká centrální banka (Fed).

Orco prodalo část podílu v Orco Germany

Realitní skupina Orco Property Group oznámila prodej části podílu v Orco Germany prodejem části akcií a směnou dluhopisů německé divize proti emisi nových akcií. Jak uvedl server Patria.cz v důsledku těchto transakcí skupina   snížila svůj podíl v Orco Germany na 89,6 procenta z dosavadních 98,0 procenta.

Značku Pietro Filipi opět ovládl její zakladatel

Módní značka Pietro Filipi se vrací původnímu majiteli. Podíl strategického investora Genesis Capital odkoupí zpět zakladatel firmy a menšinový vlastník Petr Hendrych. Důvodem prodeje je skončení desetiletého fondu z portfolia Genesis Capital, který nyní vyplácí investory. Informaci přinesly dnešní Hospodářské noviny a E15. Cena transakce nebyla zveřejněna.

On-line verze The Washington Post už jen za peníze

Americký deník The Washington Post zavede s platností od příští středy platbu za internetový přístup ke svým informacím. Oznámila to ve čtvrtek redakce listu. Známé americké noviny se tak připojí k listům The Wall Street Journal, The New York Times či The Financial Times, které už poplatky za přístup ke svým online verzím inkasují. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/solarnici-chteji-sve-panely-likvidovat-sami-995211#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/solarnici-chteji-sve-panely-likvidovat-sami-995211#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylin

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru