Investoři se nyní snaží odhadnout směr, kterým se budou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy (nejen) v druhé polovině roku 2013.

Například finanční investice do české zemědělské půdy generuje 2 až 3 procenta ročního výnosu z nájmu a měla by i do budoucna. "Vyjma toho lze ale počítat při pokračování současného trendu s růstem ceny půdy o 10 až 15 procent ročně," říká pro IHNED.cz Petr Vomastek z Českého půdního fondu.

Petr vystoupí ve čtvrtek na IV. investičním fóru v bloku alternativních investic. Dalším tématem bude například role centrálních bank v současné ekonomice, účastní se Luděk Niedermayer (analytik, Deloitte), Pavel Kohout (ekonom, Partners) nebo Petr Zahradník (hlavní ekonom, Conseq).

On-line Twitter reportáž z fóra můžete sledovat níže.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru