Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Česká národní banka zveřejní měnovou statistiku k 30. dubnu 2013 a vlastní bilanci k 31. květnu 2013

Český statistický úřad zveřejní výsledky zahraničního obchodu za duben 2013.

08:30 Zasedá sněmovní rozpočtový výbor. Na programu je mj. předloha o daňových změnách v souvislosti s rekodifikací soukromého práva a norma o dani z nabytí nemovitosti.

Brusel (Belgie) 12:00 Evropská komise představí kroky v boji s pašováním cigaret.

Frankfurt nad mohanem (Německo) Zasedání Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB), které se bude zabývat měnovou politikou.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

ECB zřejmě nechá úroky beze změny, bude čekat na oživení

Bankovní rada Evropské centrální banky (ECB) dnes s největší pravděpodobností nechá základní úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu půl procenta. Tam ji snížila o čtvrt procentního bodu na květnovém zasedání a nyní bude podle analytiků několik měsíců čekat, zda se vyplní její očekávání a ekonomika eurozóny začne oživovat z recese.

Belgická ekonomika v 1. čtvrtletí stagnovala na pokraji recese

Nejen česká, ale i belgická ekonomika má v prvním čtvrtletí problémy. Sice se nepropadla, ale stagnovala a těsně se tak vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt Belgie proti posledním třem měsícům loňského roku zůstal beze změny, zatímco v předešlém čtvrtletí vykázal pokles o 0,1 procenta. V meziročním srovnání belgická ekonomika klesla o 0,6 procenta a v záporném pásmu je už čtyři čtvrtletí po sobě.

MMF přiznal, že chyboval při pomoci Řecku

Studie vydaná Mezinárodním měnovým fondem (MMF) přiznává, že tato instituce chybovala při první mezinárodní finanční pomoci zadluženému Řecku v roce 2010. MMF spolu s EU tehdy schválil pomoc ve výši 110 miliard eur. Analytici MMF nyní přiznali, že aby Řecko mohlo před třemi lety obdržet pomoc, museli obejít svá vlastní pravidla a zároveň byl jím předpokládaný výhled příliš optimistický. Článek na BBC čtěte zde.

E15: Solárníci chtějí své panely likvidovat sami

Výrobci fotovoltaických panelů a provozovatelé českých solárních elektráren si založili vlastní kolektivní systém, který se má v budoucnu postarat o ekologickou likvidaci solárních panelů. Nově založená společnost REsolar bude konkurovat třem zavedeným systémům, které už na trhu fotovoltaických panelů působí. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/solarnici-chteji-sve-panely-likvidovat-sami-995211#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/solarnici-chteji-sve-panely-likvidovat-sami-995211#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylin

Rekordní jackpot v USA vyhrála 84letá důchodkyně

Druhý nejvyšší jackpot v historii amerických sázek vyhrála čtyřiaosmdesátiletá důchodkyně. O výhru 590,5 milionu dolarů (v přepočtu bezmála 12 miliard korun) se přihlásila až po dvou týdnech, protože si chtěla být jistá, že si rodina uvědomí odpovědnost, kterou nakládání s takovou sumou vyžaduje. Jde o vůbec nejvyšší částku, jakou kdy získal jediný výherce.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru