Velkým překvapením začal přestupní termín v tuzemském fotbale. Hvězda fotbalové ligy Jiří Štajner opouští Liberec a kývl na nabídku Mladé Boleslavi, kde se ve středu dohodl na roční smlouvě s následnou opcí. Zprávu potvrdil hráčův manažer Jiří Müller.

Přitom v minulých dnech se živě spekulovalo o Štajnerově možném odchodu do Sparty, ale sedmatřicetiletý útočník, který hned po po skončení sezony dal najevo, že v Liberci nejspíš nezůstane, nakonec zamířil jinam.

Štajner se nebude z Liberce stěhovat daleko a odejde do Mladé Boleslavi. Se Spartou, kde už krátce působil před devíti lety při hostování z Hannoveru, společnou řeč nenašel, byť si to podle svých vyjádření přál.

"Boleslav jednala ze všech potenciálních zájemců o Jirkovy služby zdaleka nejrychleji a nejkonkrétněji. Dohoda byla uzavřena takřka bleskově. To svědčí o tom, jak o Jirku stáli," řekl Müller.

Boleslav za Štajnera nezaplatí žádné odstupné, jedné z největších ligových osobností v Liberci vypršela smlouva. A boleslavští funkcionáři podle zákulisních informací využili toho, že vedení libereckého klubu Štajnerovi nepředložilo žádnou nabídku nového kontraktu.

"Je pravda, že nabídku na další spolupráci od nás dostal až dnes. Chtěli jsme si nejdříve vyhodnotit sezonu, říct si s realizačním týmem, co a jak bude dál. Jak postavit kádr do příští sezony a s jakými ambicemi," uvedl sportovní manažer Slovanu Jan Nezmar. "Nedá se nic dělat, Jirkovi chci poděkovat za to, co vše pro Slovan udělal. Přeju mu hodně štěstí v Mladé Boleslavi," dodal Nezmar.

"Je mi to líto vůči fanouškům, ale nechtěl jsem čekat, jak to dopadne s mou smlouvou. Chtěl jsem mít jasno o příští sezoně před odjezdem na dovolenou. S fotbalem ještě končit nechci, proto jsem neváhal a nabídku Mladé Boleslavi přijal," uvedl Štajner na webu libereckého klubu. Na jeho diskusním fóru se také hned začaly množit názory fanoušků, kteří Štajnerovi odchod zazlívají.

Hlavním iniciátorem Štajnerova příchodu do Boleslavi byl prý samotný šéf středočeského klubu Josef Dufek. "Na transferu má opravdu velkou zásluhu," uvedl Müller. Boleslav si od zkušeného ofenzivního hráče hodně slibuje, že bude lídrem týmu i tahákem pro diváky.

Boleslav chce v příští sezoně odčinit nepříliš povedený ročník, v němž v lize skončil až na osmém místě a navíc smolně prohrál ve finále českého poháru s Jabloncem po penaltovém rozstřelu.

Štajner je členem Klubu ligových kanonýrů, který sdružuje hráče se 100 a více vstřelenými brankami v elitních ligových soutěžích. V české lize nastřílel 60 gólů, dalších 42 přidal při svém osmiletém angažmá v bundesligovém Hannoveru. Štajner má také 37 startů v reprezentaci, s níž byl i na světovém šampionátu v roce 2006.

Související