Povodeň je v Česku, Německu, Rakousku, Slovensku, Maďarsku. Kdy nastává moment, kdy jako manažer odpovědný za celý region znervózníte, protože zátěž pro pojišťovnu by mohla být větší než obvyklá?

Takový moment asi není, protože pojišťovací politiku připravujeme dlouhodobě. Riziko hodnotíme neustále i s vědomím toho, že něco jako současná povodeň může nastat. A když už se něco takového stane, tak rolí pojištění je, aby zafungovalo co nejrychleji. A pro environmentální (týkající se životního prostředí, pozn. red.) rizika, za která jsem já odpovědný, je důležitá především prevence.

Na českých sociálních sítích se vtipkuje, že máme stoletou povodeň každých deset let. Mění se nějak hodnocení rizik tohoto typu z vašeho pohledu?

Firmy na to víc hledí. V každém dotazníku hodnocení rizik, což je základ pro zhodnocení, jsou podrobné otázky týkající se vzdálenosti k řece, četnosti povodní. A ty ověřujeme. Zejména v Německu jsou na to dobré databáze, odkud lze dostat velmi podrobný obraz záplavového nebezpečí. Firmy také investují a učí se toto riziko řídit a rozdělit.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru