Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Praha Český statistický úřad zveřejní údaje o průměrných mzdách za 1. čtvrtletí 2013. Úřad vydá také údaje o maloobchodu za duben 2013. 

Brusel Evropská komise zveřejní zprávu o tom, jak plní Lotyšsko kritéria pro přijetí eura. Lotyšsko by se k eurozóně mělo připojit 1. ledna 2014. EK také představí kroky v boji s pašováním cigaret.

Brusel Vývoj maloobchodního obratu za duben v zemích Evropské unie. Bude zveřejněna i zpřesněná zpráva o vývoji HDP za první čtvrtletí v EU a eurozóně.

Londýn
Britský maloobchodní řetězec Tesco bude informovat o vývoji tržeb za první čtvrtletí svého fiskálního roku.

Tokio Japonský premiér Šinzó Abe má představit další reformy na podporu ekonomického růstu.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Společnost Ryanair spustila linku mezi Ostravou a Londýnem

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair v úterý zahájily provoz pravidelné linky mezi Ostravou a Londýnem. Mezi ostravským letištěm v Mošnově na Novojičínsku a londýnským Sanstedem budou létat oběma směry třikrát týdně, v úterý, čtvrtek a v sobotu. Na tiskové konferenci v Mošnově o tom informovali zástupci aerolinek a letiště. První letadlo na nové lince odstartovalo z Londýna v 17:00 a v Mošnově přistálo ve 20:00.

Tower International začne v ČR vyrábět autodíly

Výrobce kovových dílů a sestav pro automobilový průmysl Tower International chce letos zahájit ostrou výrobu také v Česku. Původem americká společnost chystá ve spolupráci s developerskou firmou CTP v Nepřevázce u Mladé Boleslavi produkci svařovaných dílů pro karoserie a podvozky. Napsal to středeční E15.

Apple nesmí prodávat v USA některé starší výrobky

Americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC) zakázala v úterý firmě Apple prodej některých jejích starších iPhonů a iPadů na území USA. Při jejich výrobě totiž dle ITC porušila patent vlastněný konkurenční jihokorejskou firmou Samsung Electronics. ITC o tom informovala na své internetové stránce.

Ropa smazala kvůli spekulacím z Koreje ztráty

Severomořská ropa Brent v úterý zdražila o více než dolar, a smazala tak ztráty, které během dne utrpěla kvůli horším údajům o vývoji aktivity v americkém průmyslu. Brentu k obnovenému růstu pomohly spekulace, že Jižní Korea nabídne rafinerským společnostem pobídky k dovozu ropy. To by mohlo podpořit poptávku po této surovině. Americká ropa ale všechny ztráty nesmazala.

Kuba umožní lidem přístup k internetu

Kuba v úterý začala nabízet obyvatelům přístup k internetu ve více než stovce počítačových center po celé zemi. Internet je na Kubě politicky citlivým tématem, omezený přístup k webu je podle kritiků režimu ukázkou omezování svobody v zemi. Za hodinu strávenou na webu lidé zaplatí 4,50 USD (asi 90 Kč).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru