V loňském roce navštívilo tuzemské lázně na náklady pojišťoven celkem 86 tisíc lidí. Ještě v letech 2008 až 2011 se přitom celkový počet pohyboval mezi 105 až 113 tisíci osob.  Tradičně zhruba polovinu loňských případů tvoří léčba nemocí pohybového ústrojí. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky (ÚZIS ČR).

Na celkovém počtu 360 537 lázeňských pacientů v roce 2012 se z velké míry podíleli návštěvníci z ciziny v počtu 158 884 osob. Ve sledovaném období 2008 až 2012 se počet dospělých pacientů ze zahraničí pohyboval v rozmezí cca 132 tis. až 157 tis. osob.

"Dospělí pacienti ze zahraničí v tomto období tvořili obvykle kolem 40 procent všech dospělých pacientů," uvádí ve zprávě ÚZIS ČR.

České lázně ale navštívili i tuzemští pacienti samoplátci, tedy ti, kteří si hradili péči z jiných zdrojů než z veřejného zdravotního pojištění, což v praxi znamená převážně platby fyzických osob a rovněž platby právnických osob (např. firemní zdravotní programy). Celkové počty pacientů této kategorie se v letech 2008 až 2012 pohybovaly v rozmezí 106 až 115 tisíc.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.