Co se dnes děje:

Na HNByznys sledujeme povodňovou situaci i z pohledu firem, probíhající evakuace a první hlášení škod pojišťovnám v průběhu dne.

Ministr zemědělství Bendl zahájí dvoudenní návštěvu Polska.

Americká technologická společnost Apple stane před soudem kvůli obviněním z konspirace vedoucí k růstu cen elektronických knih.

12:00 Mezinárodní organizace práce (ILO) zveřejní výroční zprávu o práci ve světě. Jde o analýzu situace na trhu práce po pěti letech od začátku globální krize.

14:00 Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu ke konci května.


Americká Western Union založila v Česku novou banku pro firmy

Americká společnost Western Union, která je největším poskytovatelem hotovostních převodů peněz na světě, rozjíždí v Česku novou banku pro firmy. Již získala povolení České národní banky a své produkty plánuje představit během léta.

Více čtěte v pondělních HN.

Škoda Transportation testuje tramvaj v Německu.Tramvaje Škody Transportation se budou vyrábět v Číně

Zástupci plzeňské strojírenské skupiny již podepsali smlouvu s průmyslovým gigantem CSR Sifang, Číňané získají licenci k výrobě tramvají 15T, které jsou známé pod obchodním názvem ForCity. Uvedl to dnešní E15. Hodnota zakázky je až pět miliard korun.

Telefónica zvažuje prodej svého operátora O2 v Irsku

Zadlužená španělská telekomunikační společnost Telefónica SA zvažuje prodej svého irského mobilního operátora O2. Telefóniku již oslovilo několik zájemců, kteří by chtěli irského operátora koupit. Informuje o tom list Financial Times s odvoláním na informované zdroje. Prodejní cena by mohla činit až 700 milionů eur (18 miliard Kč).

Guvernér ECB Mario Draghi.Šéf ECB: Eurozóna je na cestě k oživení

Ekonomika eurozóny je na cestě k oživení, které začne v druhé části letošního roku. Pomoci oživení má současná uvolněná měnová politika Evropské centrální banky a poptávka ze zahraničí. Uvedl to prezident Evropské centrální banky Mario Draghi.

BIS představila plán, jak se vypořádat s krachy bank

Banka pro mezinárodní vyrovnávání plateb (BIS) představila svůj plán na rekapitalizaci velkých bank v případě jejich finančních problémů, který je podle jejích slov jednoduchý a rychlý. BIS vytvořila plán s cílem, aby se neopakovaly chaotické záchranné akce z doby po vypuknutí finanční krize v roce 2008.

Návrh BIS se nazývá mechanismus rekapitalizace financovaný věřiteli. Majetek banky by podle něj byl o víkendu přesunut na nově, dočasně vytvořenou holdingovou firmu. Banka by poté byla okamžitě rekapitalizována odepsáním pohledávek věřitelů.