Cestující na trase mezi Prahou a Ostravskem mohou ušetřit kvůli pokračujícímu sporu Českých drah s Leo Expressem na jízdném.

Soukromý dopravce, který kvůli soudnímu předběžnému opatření nesmí poskytovat dvacetiprocentní slevu držitelům In-Karet konkurenčních Českých drah, bude od soboty pětinovou slevu přiznávat všem zákazníkům.

Na slevu mají mít cestující nárok na základě věrnostních karet, které budou od soboty rozdávat týmy Leo Expressu přímo na nádražích. Podobný způsob distribuce slevových voucherů v minulosti zvolily i České dráhy a ze strany konkurenčních soukromých dopravců za to sklidily vlnu kritiky. Jejich promotéři měli údajně nabízet slevy cíleně zákazníkům konkurence přímo při vystupování z vlaku.

S poskytováním slev na konkurenční věrnostní karty začal Leo Express začátkem března a druhý soukromý dopravce Student Agency se k němu s podobnou nabídkou vzápětí připojil. České dráhy v úterý docílily soudního rozhodnutí, že konkurence nesmí nadále využívat jejich věrnostní karty. Nyní dráhy zvažují podání žaloby, ve které by po Leo Expressu požadovaly kompenzace za způsobenou škodu.

Žalobu na České dráhy chce naopak podat Leo Express právě kvůli praktikám při rozdávání slevových voucherů, které soukromý dopravce označil za neetické.

První jízda vlaku LEO Express v Česku. Jsme jiná liga, chlubil se majitel
LEOExpress.mp4.jpg
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru