Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Česká národní banka zveřejní statistiku měnového vývoje k 30. dubnu 2013 a seznam zprostředkovatelů financování aktiv v ČR k 31. březnu 2013.

Český statistický úřad zveřejní výsledky šetření průměrných cen pohonných hmot, topných olejů.

09:00 TK Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) za účasti jeho prezidenta Martina Jahna. Oznámeny budou výsledky automobilového průmyslu v ČR za rok 2012.

14:00 Ministerstvo financí zveřejní Fiskální výhled. Úřad ho zpracovává s pololetní periodicitou (zpravidla v květnu a v listopadu). Zahrnuje prognózu vývoje například deficitu veřejných financí.

Brusel Eurostat zveřejní rychlý odhad květnového vývoje inflace v eurozóně.

Brusel (Belgie) 11:00 Vývoj nezaměstnanosti za duben v zemích Evropské unie.

Vídeň (Rakousko) Schůzka ministrů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Výsledky automobilové výroby za rok 2012

Sdružení automobilového průmyslu oznámí výsledky firem v odvětví za loňský rok. Výroba osobních aut v Česku loni poklesla o 1,7 procenta na 1,174 milionu vozů. Po rekordním roce 2011 to byl druhý nejlepší výsledek od vzniku Česka i Československa a první pokles od roku 2003.

MF a výhled státního rozpočtu

Ministerstvo financí zveřejní výhled státního rozpočtu, který zahrnuje například prognózu vývoje deficitu veřejných financí. Podle materiálu schváleného koncem dubna vládou by měl příští rok deficit veřejných financí činit 2,9 procenta hrubého domácího produktu a v dalších dvou letech by měl zůstat na 2,8 procenta HDP.

E15: Podpora fotovoltaiky a bioplynu příští rok skončí

Nové solární elektrárny a bioplynové stanice uvedené do provozu v roce 2014 nebudou mít nárok na provozní podporu. Deníku E15 to potvrdil Jiří Chvojka, mluvčí Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který výši podpory obnovitelných zdrojů energie stanovuje. Záměr zastavit od příštího roku finanční podporu obnovitelných zdrojů energie oznámil ERÚ loni v dubnu.

Nečas: Česko chce nadále rozvíjet jadernou energetiku

Česko je rozhodnuto i nadále rozvíjet jadernou energetiku. V projevu na úvod Evropského jaderného fóra (ENEF) to řekl premiér Petr Nečas. Podle něj jaderná energetika představuje cestu k zajištění energetické bezpečnosti země, ale i nástroj pro snižování emisí skleníkových plynů. Nečasův postoj podpořil slovenský premiér Robert Fico.

Úřad francouzského prezidenta draží své víno

Celkem 1200 lahví svého vína a dalšího alkoholu začal dražit úřad francouzského prezidenta v rámci bezprecedentního opatření zaměřeného na utahování opasků v dobách recese. Dvoudenní prodej pořádá aukční síň Drouot a zapíše se tak do historie, protože jde o vůbec první případ, kdy Elysejský palác dává do prodeje část obsahu svých hlavně francouzským vínem zásobených sklepů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru