Po Říčanech a Praze 6 se další obce a městské části rozhodly připojit se k elektronické aukci energií pro své domácnosti. Celkem 24 z nich dalo dohromady více než tisícovku domácností a objem poptávky za 36,109 milionů korun.

Aukce se na protistraně zúčastnilo osm firem. Po hodině a třech minutách vysoutěžili lidé na další dva roky cenu o 8,8 milionů korun nižší než pokud by zůstali u stávajících smluv. Zavazují se ale na celé toto období. Odborníci upozorňují, že se to nemusí vyplatit.

Domácnosti z Otrokovic, Nového Jičína, Krnova, Šenova, Frýdlantu a dalších díky aukci snížily ceny zemního plynu o 25 procent a u elektřiny o 23 procent. Výsledky jsou obdobné, jako u předchozích dvou aukcí. Těch se účastnilo devět dodavatelů energií, dnešní aukce pak osm.

„Přes 1200 domácností si už aukci vyzkoušelo. Většina z nich ušetří více než 15 % z původních nákladů,“ říká ředitel společnosti eCENTRE, která aukci realizovala, Vítězslav Grygar. Další desítky domácností se na aukci chystají na konci června.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Domácnosti z Otrokovic, Nového Jičína, Krnova, Šenova, Frýdlantu a dalších díky elektronické aukci snížily ceny zemního plynu o 25 procent a u elektřiny o 23 procent. Experti varují, že menší dodavatelé se kvůli nízkým cenám mohou dostat do potíží.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.