Místo dvou plánovaných spaloven komunálního odpadu vznikne v Česku během následujících dvou let zřejmě jen jedna. Energetický a průmyslový holding s ohledem na potíže se získáním evropské dotace odkládá záměr stavět spalovnu v areálu teplárny v Komořanech u Mostu.

Holding vedený Danielem Křetínským přitom v dubnu vybral dodavatele stavby. Tím mělo být sdružení německého dodavatele technologií pro spalovny odpadů Fisia Babcock Environment a stavební společnosti Skanska.

Přesto míří projekt za 2,7 miliardy korun k ledu. „Z důvodu nedokončeného procesu přidělení dotace z EU a neschválení novely zákona o odpadech se obě smluvní strany dohodly na přerušení plnění předmětu smlouvy,“ sdělil týdeníku Ekonom mluvčí holdingu EPH Daniel Častvaj.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • EPH Daniela Křetínského uspalo projekt za 2,7 miliardy korun na vybudování další obří spalovny odpadu. Společnost měla potíže se získáním dotace z evropských fondů a její plány také nabouralo neschválení novely zákona o odpadech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.