Společnost Phonexia z Brna patří mezi úspěšné české softwarové firmy. Není to už žádný start-up, funguje  sedmým rokem, v Česku ale není příliš známá.

"Reklamu" jí loni udělal server WikiLeaks, který její software označil za "špiclovací". Phonexia totiž svoje programy pro rozpoznání řeči dodává jak americkým, tak českým bezpečnostním složkám.

Jeho využití má ale širší záběr, klientům call center by mohl zkrátit čekání a pomoci zlepšit služby, říká v rozhovoru pro IHNED.cz ředitel Phonexia Petr Schwarz.

Mezi vašimi zákazníky jsou call centra i ministerstvo obrany. Co pro ně Phonexia vlastně dělá?

Zjednodušeně Phonexia vyvíjí technologie na vyhledávání informací v řeči. Děláme něco podobného, co dělá Google, Seznam, Bing nebo Yahoo pro text, ale my otvíráme tuto možnost i pro hlas.

Potenciál těchto technologií je obrovský. Rozhodně toho bylo mnohokrát více řečeno než napsáno. Jen na YouTube se nahraje každou minutu 48 hodin nového videa. My se snažíme tato data, která někde existují, zpřístupnit.

Naši zákazníci jsou všichni, kdo pracují s obrovským množstvím řečových nebo obecně zvukových dat.

Jsou to call centra, telekomunikační operátoři, banky, distributoři televizního a radiového obsahu, mediální servery, agentury monitorující obsah medií, a další. Státní složky tvoří významnou skupinu zákazníků těchto technologií.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru