Nejvyšším čistě bytovým domem a pátou nejvyšší budovou v Česku se s 25 nadzemními patry stala Rezidence Eliška. Nad ním se tyčí už jen mostecká budova SHD Komes, pankrácké City Empiria a City Tower a od dubna nejvyšší, 111metrový brněnský AZ Tower.

Příprava půlmiliardového projektu Rezidence Eliška, jež se nachází na rohu ulic Freyova a Ocelářská, nedaleko O2 areny a Galerie Harfa, trvala sedm let. Dokončení stavby, kterou realizuje společnost Metrostav, je plánováno na konec října letošního roku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bytový dům Rezidence Eliška dosáhl svého nejvyššího bodu. 93,6 metru vysoká stavba stála půl miliardy korun. Už teď jsou více než tři čtvrtiny z celkového počtu 350 bytů v budově zamluvené, ačkoli nastěhovat se do nich bude možné až koncem tohoto roku. Dům spíš připomíná hotel: bude mít vlastní kavárnu, fitness centrum i recepci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.